Suluada Tekne Turu

Adrasan Tekne Turu Blog sayfasına git
Adrasan Tekne Turu
2018-05-30 01:04:02
Tüm Bloglar
112

Suluada Tekne Turu

Suluada Tekne Turu Genel Bakış

Son yıllarda popülerliği ve ziyaretçi sayısında büyük bir artış gösteren Suluada Adrasanın bir kaç deniz mili uzağında bulunan küçük bir adadır. Peki Suluada yı bu kadar popüler yapan nedir? Öncelikle tekne turu severleri en çok cezbeden yanı adanın görüntüsü ile Maldivleri andıran tertemiz plajıdır.

suluada tekne turu   suluada tekne turu

Resimde de göreceğiniz gibi muhteşem bir plaja sahip olan Suluada tura çıkan misafirlere müthiş bir deniz keyfi yaşatmaktadır. Ayrıca Suluada da bulunan bir mağara sayesinde adanın her iki tarafına da eğer kaptanınız izin verirse yüzerek geçebilirsiniz. İzin verirse diyorum çünkü Suluada açık deniz de bulunduğu için bazen güçlü akıntılar olabilmekte.Suluada turu sırasında ikinci durağınız bu mağara olmaktadır. bu muhteşem plajdan ayrılan tekneler adanın etrafından dolaşarak mağaranın ağzının bulunduğu tarafa dolaşırlar. Suluadayı ilginç kılan bir diğer özellik ise adada bulunan kayaların arasından dökülen tatlı su kaynağıdır. Denizin ortasında bulunan bir adada tatlı su bulunması Suluada yı ilk çağlardan beri denizciler için önemli bir konuma taşımış ve civardan geçen bir çok gemi su ihtiyacını bu adadan sağlamıştır.Suluada tekne turu üçüncü durağı ise tatlı su kaynağının bulunduğu küçük koydur. Fakat bazen kaptanlar Suluada dönüşünde adrasan koyuna girerken de misafirlerin yüzebilmesi için demirleyebiliyorlar.

suluada tekne turu

Suluada tekne turu Adrasan tekne turu için önemli bir alternatif rotadır ve ziyaretçilerden yoğun talep görmektedir. Bunda en önemli etken ise tropikal adalardaki kumsalları andıran kum yapısıdır. Maldivelere gidemiyorsanız Suluada'ya gelin. Üstelik gezi sırasında öğle yemeği, çay ve meyve tekne ücretine dahildir. Eğer siz de hem öğle yemeği yiyeyim hem de üstüne üstlük adrasan tekne turuna katılayım derseniz Ramazan Kaptan Teknesiyle hizmetinizdeyiz.