RAMAZAN KAPTAN
Adrasan Tekne Turu

Adrasan Tekne Turu

Adrasan Tekne Turu

     Adrasan Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı şirin bir tatil beldesi olan Çavuşköy ün sahiline verilen isimdir.Zamanla Adrasan koyunun ismi Çavuşköy'den daha popüler hale gelmiştir. Antalya Kumluca karayolu üzerinde bulunan Adrasan, Antalya' ya yaklaşık 90 km dir.   Antalya' da konaklayan turistler günü birlik olarak da Adrasan' a gelmektedirler. Çavuköy' e ulaştıktan sonra etrafı portakal ve nar bahçeleriyle kaplı yoldan ilerleyerek Adrasan koyuna ulaşırsınız. Kumsalın uzunluğu 2 km kadardır. Turistik tesisler kumsalın gerisinden Çavuşköy' e kadar uzanır. Eşsiz plajından başka yürüyüş yolu ile ki bu yol kumsalın sol tarafındadır dere içi diye adlandırılan bölgedeki işletmelere ulaşırsınız.

adrasan tekne turu

Bu yolu devam ederseniz  yukardaki dereden karşıya geçerek Adrasan koyunun sol tarafında hemen göze çarpan ve bir deve hörgücünü andıran Musa Dağı'nın Eliğ Tepesinde bulunan Kız Kalesine ulaşabilirsiniz. Dik olan bu tepeye tırmanmayı kolaylaştırmak için bazı yerlere büyük basamaklar yapılmış. Yorucu bir tırmanıştan sonra Kız kalesine ulaştığınızda aşağıdaki manzarayla karşılaşırsınız ve bu tırmanışa değdiğini düşünürsünüz.

adrasan tekne turu    adrasan tekne turu

adrasan tekne turu

Kız Kalesi'nden Adrasan Koyunun görünümü.

Eğer plajın sağından devam ederseniz ki yukardaki fotoda tam karşısı oluyor yaklaşık 8 km lik bir mesafede bulunan resmini gördüğünüz  Gelidonya Fenerine ulaşırsınız.Doğa yürüyüşçülerinin gözde rotalarından biri olan Gelidonya Feneri, Likya Yolu üzerinde bulunuyor. Yolun 6 km lik kısmını araçla yapıyorsunuz geri kalan 2km lik zorlu parkuru da yürümek zorundasınız. Gelidonya Feneri yaklaşık 270 m lik yüksekliğiyle Türkiye'nin en yüksek Feneri. Fenere ulaştığınızda sizi yine beş adalar diye adlandırılan bölgeye doğru müthiş bir manzara bekliyor.

adrasan tekne turu

   Yukarda anlattıklarımız Adrasan ve etrafındaki doğal ve tarihi güzellikler. Ama Adrasanı asıl önemli kılan özelliği ise bana göre İrili ufaklı çok sayıda koya sahip olması.   Adrasan Koyları son yıllarda tekne turu severlerin gözdesi haline geldi. Adrasanın doğal zümrüt yeşili koyları, karadan ulaşılamayan el değmemiş sakin görüntüsüyle cennetten bir köşe gibi parıldıyor. Sazak,Ceneviz,Akseki gibi koylar tertemiz billur gibi sularıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Suluada Tekne turunun alternatifi olarak çıkılan Adrasan tekne  turunda çok sayıda koyda demirleme olanağı var. Adrasan tekne turu  genelde sabah 9-10 gibi başlayıp saat 17 civarında bitiyor. Ramazan Kaptan teknesi ile turu katıldığınız takdirde tur ücretine öğle yemeği, çay ve meyve de dahildir. Böylelikle öğle yemeğinizi tur yaparak ve Adrasan'ın muhteşem koylarında yüzerek değerlendirmiş oluruz. Siz de Bu tura katılmak isterseniz. Ramazan Kaptan Teknesi hizmetinizdedir. 

adrasan tekne turu

adrasan tekne turuadrasan tekne turu

 

adrasan tekne turu

Adrasan tekne turu yaparken göreceğiniz koylardan bazıları.

 

 

 


05393601997

Bizi arayın ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiler alın.